Axila is klaar voor adoptie! En dat is niet vanzelfsprekend, want hij heeft een lange weg achter de rug.
Nog even een terugblik. Op 2 augustus ontvingen we een melding over een magere kat met een wond op de rug, die slingerend rondliep. Met veel geduld hebben we het arme dier kunnen vangen. De wond, die tot in de oksel doorliep, zag er slecht uit. De kat had waarschijnlijk zijn poot door het halsbandje gestoken. Het bandje maakte diepe sneden in zijn huid op de rug en onder zijn oksel. De dierenarts dacht zelfs dat mogelijk de poot geamputeerd moest worden. Maar eerst moest Axila (dat betekent oksel) aansterken en tot rust komen.
Het hele traject vroeg veel geduld van de dierenverzorgers en vooral van Axila natuurlijk. De wond had tijd nodig om te genezen. Al dat gesmeer met zalf in zijn oksel vond hij maar niks. Elke ochtend moesten we hem overhalen om zich te laten behandelen. Uiteindelijk groeide de wond netjes dicht en kon Axila naar een losloopkamer. Maar voor het zover was bleken ineens alle katten in de kamer te niezen. Axila was geen uitzondering. Al zijn energie ging naar het bestrijden van het virus. De wondgenezing stagneerde hierdoor. Gelukkig was dit tijdelijk en genas de wond daarna steeds ietsje beter. Maar er gingen wel weer een paar weken overheen voordat hij eindelijk lekker rond kon wandelen in de losloopkamer.
Axila is vooral heel blij dat hij zijn poot heeft kunnen behouden. En wij zijn heel blij met hem! Na zo’n lange tijd in de ziekenboeg geniet hij dubbel van zijn wandelingetjes door de kamer en het ontdekken van alle speeltjes en klimmeubels. Hij onderzoekt alles op zijn gemak en vindt daarna een lekker plekje om languit te gaan liggen. Axila wil best even geaaid worden en wat kopjes geven, maar hij gaat het liefst zijn eigen gang. Dat kan natuurlijk zomaar veranderen als hij zijn eigen bank of vensterbank heeft gevonden. En lieve aandacht krijgt van zijn eigen mens(en).
Interesse om Axila zijn zo verdiende huisje te geven? Klik hier voor zijn webpagina.
NB We ontvangen nog steeds vragen of er specifiek voor Axila gedoneerd kan worden. Wil je helpen, doneer dan in ons Fonds Intensieve Zorg. De behandelingen van katten die er slecht aan toe zijn en die een lange weg te gaan hebben, worden vanuit dit fonds betaald. Klik hier voor meer informatie.
(fotografie: Simone Janssen)



