• Kan met andere katten: dat hebben we nog niet kunnen proberen
• Kinderen: 10+
• Huis met tuin of appartement met veilig afgenet balkon
• Medicatie: nee
• Speciaal dieet: nee
Alleen in huis
Sherona is nog steeds een beetje aan het bijkomen van alles wat ze de afgelopen weken heeft meegemaakt. Haar baasje was overleden en voor de katten in huis moest een nieuw thuis worden gezocht. Sherona had zich goed verstopt en werd pas een paar dagen later gevonden. De poes was broodmager en uitgedroogd.
Ze kreeg meteen een infuus voor extra vocht. We hebben haar steeds kleine porties lekkere hapjes gegeven zodat haar lijfje geleidelijk aan weer kon wennen aan voeding.
Spannend
Sherona is intussen goed opgeknapt, maar ze vindt haar omgeving nog best spannend. Ze is heel voorzichtig en blijft het liefst in haar hokje zitten. Soms overtreft ze zichzelf: dan maakt ze een kort wandelingetje door de kamer. En daarna gauw weer terug in haar veilige hok of ze zoekt een verstoplekje.
Kopjes en spinnen
Maar Sherona is wel superlief! Met haar grote ronde groen-blauwe ogen neemt ze je eerst goed op en besluit dan dat het oke is. Ze laat zich graag aaien, geeft stevige kopjes en ze kan spinnen als de beste.
Op schoot zitten of lekker in je armen hangen is nog een stap te ver voor dit dametje, maar dat gaat vast wel komen als ze haar nieuwe thuis heeft gevonden. Sherona wil graag geduldige, rustige mensen om haar heen, zodat ze in haar eigen tempo kan wennen en zich weer veilig kan voelen.
Wenperiode
Iedere kat moet na een plaatsing wennen aan een nieuw huis. Zij kan dan weer even terugvallen in angstig gedrag en zich verstoppen onder het bed of achter het gordijn. Dat is heel normaal en niets om je zorgen over te maken. Eenmaal thuis raden we aan om Sherona eerst in een kleine kamer te laten wennen, zodat jullie elkaar goed kunnen leren kennen.
Je kan haar het beste even laten bijkomen van de verhuizing. Als je haar in één keer loslaat in het hele huis, is er kans dat zij zich gaat verstoppen en moeilijk weer te vinden is! De kat geeft zelf aan wanneer zij relaxt is en klaar is om de rest van het huis te verkennen.
Ga een paar keer per dag bij Sherona zitten en tegen haar praten. Uiteraard met wat lekkere hapjes, zodat hij jouw geur gaat associëren met iets goeds. Of lekker samen spelen als zij dat wil, dat versterkt de band en reduceert stress.
Sherona mag pas naar buiten als zij haar thuis goed kent en als veilige thuishaven ervaart, waar zij naar terug keert en niet van weg rent. Anders is de kans op verdwalen erg groot.
Sherona is ongeveer acht jaar oud, gesteriliseerd, gevaccineerd en gechipt.
Wil jij kennismaken met Sherona? Vul onderstaand contactformulier in.
Fotografie © Clara Mazèl


