Mello wil liefde (3 jaar)

3 mei 2026

Dit dier is al geadopteerd!

• Kan met andere katten: dat hebben we nog niet kunnen proberen
• Kinderen: 12+
• Huis met tuin
• Medicatie: nee
• Speciaal dieet: nee

Mello kwam bij ons omdat een oplettende buurtbewoonster had gezien dat hij benauwd en sloom was. De dierenarts constateerde een breuk in zijn middenrif, waardoor hij moeilijk kon ademhalen. Gelukkig kon hij hieraan worden geopereerd. Daarna moest hij een paar weken rust houden om goed te genezen.

Hoezo rust houden..
Die hokrust vond Mello natuurlijk maar niks. ‘Hoezo rust houden? Ik wil dat hok uit’ dacht hij. Maar dat mocht nou net niet… we gaven hem veel aandacht en liefde, maar Mello werd gewoon een beetje narrig en boos van al dat stilzitten. Dat begrepen we best, want je dag in een hokje doorbrengen, daar wordt je als jonge, energieke kater natuurlijk niet blij van. Nog even geduld jongen..

Eindelijk!
Toen hij genezen was verklaard door de dierenarts, mocht hij eindelijk naar de losloopkamer. Het narrige gedrag van Mello verdween als sneeuw voor de zon. Toen hij eenmaal zijn eigen gang mocht gaan, kwam er een superlieve, aanhankelijke kater tevoorschijn. Hij geniet nu met volle teugen van de aandacht, knuffels en kroeltjes. Het liefst ligt hij heerlijk op schoot te knorren. En dat vinden onze vrijwilligers natuurlijk helemaal niet erg. Wij worden helemaal ‘mellow’ van Mello 😊

Mello wil dus graag met mensen mee naar huis die erg veel van knuffelen houden. En waar hij gezellig mee op de bank mag hangen. Filmpje kijken, dutje doen… Mello heeft er zin in!

Wenperiode
Iedere kat moet na een plaatsing wennen aan een nieuw huis. Hij kan dan weer even terugvallen in angstig gedrag en zich verstoppen onder het bed of achter het gordijn. Het zou ook kunnen dat Mello weer even gaat blazen of grommen. Dat is heel normaal en niets om je zorgen over te maken. Eenmaal thuis raden we aan om Mello eerst in een kleine kamer te laten wennen, zodat jullie elkaar goed kunnen leren kennen.
Je kunt hem het beste even laten bijkomen van de verhuizing. Als je hem in één keer loslaat in het hele huis, is er kans dat hij zich gaat verstoppen en moeilijk weer te vinden is! De kat geeft zelf aan wanneer hij relaxt is en klaar is om de rest van het huis te verkennen.
Ga een paar keer per dag bij Mello zitten en babbel wat met hem. Uiteraard met wat lekkere hapjes, zodat hij jouw geur gaat associëren met iets goeds. Of lekker samen spelen als hij dat wil, dat versterkt de band en reduceert stress.

Mello mag pas naar buiten als hij zijn thuis goed kent en als veilige thuishaven ervaart, waar hij naar terug keert en niet van weg rent. Anders is de kans op verdwalen erg groot.

Mello is ongeveer 3 jaar oud, gecastreerd, gevaccineerd en gechipt.
Wil jij kennismaken met Mello? Vul onderstaand contactformulier in.
Fotografie © Simone Janssen

Dit dier is al geadopteerd!

Help ons de dieren helpen!