Halsbandparkiet Jofi vindt echt alles leuk

23 juli 2025

Dit dier is al geadopteerd!

Jofi is op straat gevonden, waarna wij hem hebben opgehaald. Van begin af aan liet Jofi merken dat hij alles leuk vindt. Hij is graag buiten de kooi, het liefst in de buurt van mensen en wanneer die er even niet zijn, dan gaat hij op zoek. Er is immers zoveel te ontdekken en op de grond te smijten, dat hij zich geen minuut verveelt. De verzorgers zijn dan vervolgens weer even bezig met het zoeken naar balpennen, hokbriefjes die ineens verspreid zijn alsof het gesneeuwd heeft. Tijdens het voeren, komt hij graag helpen. Lekker knabbelen aan groente, snoepen van allerlei soorten vogelzaad. Jofi is een (bijna) alles-eter! Eenmaal op je schouder, dan weet Jofi niet van wijken. Hij blijft lekker zitten, zelfs tijdens het stofzuigen. Jofi duwt regelmatig zijn warme snavel tegen je wang. Wanneer je even iets moet knutselen aan een kooi, zit Jofi met zijn snavel vooraan. Mobiele telefoons zijn er om lekker aan te knagen. Foto’s van hem maken viel daarom niet mee. Zijn pretoogjes missen niets. Jofi is daarnaast ook vriendelijk naar andere vogels. En vergeet het badderen niet! Heerlijk vindt Jofi dat!

Voor Jofi zoeken wij een warm thuis, waar hij veel aandacht en vrijheid krijgt en waar al een of meerdere soortgenoten wonen. We plaatsen vogels niet alleen.

Jofi draagt een ring uit 2025. Zijn geslacht is ons niet bekend.

Heb je interesse in onze vrolijke super lieve Jofi? Vul dan het contactformulier in onder aan deze pagina.

Algemene informatie

De oorspronkelijke leefomgeving van de halsbandparkiet is Zuid-Azië en Afrika.

De halsbandparkiet is een levendige en sociale vogel. Het zijn zeer sociale vogels die in groepen leven. Ze zijn zeer intelligent en zijn in staat om te leren en te communiceren met hun verzorgers. Halsbandparkieten zijn ook bekend om hun vermogen om geluiden en woorden na te bootsen. Deze actieve vogels hebben dagelijks voldoende beweging en mentale stimulatie nodig. Het verstrekken van o.a.  speelgoed, helpt bij het vervullen van hun natuurlijke gedragsbehoeften. Halsbandparkieten kunnen ook flink geluid maken! Houd hiermee rekening wanneer je overweegt een halsbandparkiet in huis te nemen.

De halsbandparkiet is, net als bijvoorbeeld de valkparkiet, een omnivoor, wat betekent dat hij zowel plantaardig als dierlijk voedsel eet. In het wild voeden ze zich voornamelijk met zaden, vruchten, bessen, noten, bloemen en nectar. Ze hebben sterke kaken waarmee ze zaden kunnen openbreken en vruchtvlees kunnen eten. Als huisdieren kunnen halsbandparkieten worden gevoed met een uitgebalanceerd dieet dat bestaat uit hoogwaardig parkietenvoer, verse groenten, fruit en af en toe kleine hoeveelheden eiwitrijk voedsel zoals gekookt ei of magere stukjes vlees.

Halsbandparkieten kunnen tussen de 20 en 30 jaar oud worden!

Dit dier is al geadopteerd!

Help ons de dieren helpen!