Een nieuw begin voor Krengetje en haar kleintjes

21 augustus 2025

Eind juli krijgen we een melding vanuit de Haagse Stortenbekerstraat. In een nabijgelegen hofje is een moederpoes met vier kittens van ongeveer een maand oud gesignaleerd. Zo’n alleenstaand moedertje hoort natuurlijk niet op straat te leven, dus is onze hulp dringend nodig.

De moederpoes – liefkozend Krengetje genoemd omdat ze de buurtkatten nogal intimideert – is de afgelopen weken door de meldster verzorgd. Daardoor is ze makkelijk te benaderen. De kittens zijn nog wat schuw, maar zodra er eten in het spel is, komen ze op het bakje afgerend. Volgens de meldster heeft Krengetje al meerdere nestjes gehad, die allemaal zijn weggehaald. Het wordt tijd dat zij zelf een huisje krijgt, en dat ze wordt gesteriliseerd zodat er geen nieuwe nestjes meer volgen.

De meldster vertelt dat het poezengezinnetje meestal ’s ochtends wordt gezien. Ze belooft ons de volgende dag te bellen zodra ze ze weer ziet. En inderdaad, de volgende ochtend rond 10 uur gaat de telefoon: de moeder en kittens zitten in de tuin. Alleen… er is op dat moment nét geen chauffeur beschikbaar. Later die ochtend belt de mevrouw opnieuw. Nu is alleen de moederpoes aanwezig, zonder kittens. Chauffeur Anita gaat kijken, in de hoop dat ze toch ook de kleintjes aantreft – maar helaas.

De volgende ochtend hebben we meer geluk; de hele familie is aanwezig en chauffeur Sven is in de buurt. Hij neemt de tijd om ze rustig te vangen. ‘De moederpoes is het probleem niet,” vertelt Sven. ‘Die is makkelijk te benaderen, maar ik wil niet het risico lopen dat de kittens alleen achterblijven.’ Met veel geduld lukt het hem uiteindelijk om eerst de kittens en daarna Krengetje veilig te vangen.

Het hele gezinnetje wordt snel naar het Haags Dierencentrum gebracht. Daar kan Krengetje de rest van haar kraamtijd in alle rust doorbrengen. En later wordt er voor haar en haar kleintjes een liefdevol huis gezocht.

Genieten van slow-tv en smelten van de spelende kittens? Dennis Simonis (redacteur bij Haagse Dingen/Seniorenjournaal) heeft een prachtig filmpje gemaakt van de vangactie. Je kunt het hier terugkijken: https://www.youtube.com/watch?v=df56rhQXVqA

Beeldmateriaal: © Dennis Simonis .Te gebruiken met naamsvermelding. 

 

Deel dit bericht!

YouTube
YouTube
Set Youtube Channel ID
LinkedIn
Share
Pinterest
Instagram

Meer actieverhalen

Help ons de dieren helpen!