Van Drievliet naar de Wulp

14 augustus 2025

In attractiepark Drievliet wordt op een zaterdag half juli een jong vogeltje gevonden. De melder denkt dat het gewond is en waarschuwt een personeelslid, dat direct onze meldkamer belt. Chauffeur John gaat een kijkje nemen. Het vogeltje zit inmiddels veilig in een doos en ligt klaar bij de personeelsingang.

Het blijkt een jong mereltje te zijn: nog erg klein, maar gelukkig gezond. We brengen het naar vogelopvang De Wulp. Helaas is opgroeien bij de ouders niet meer mogelijk, maar van de lieve mensen van de Wulp krijgt het diertje de verzorging die het nodig heeft, tot het groot genoeg is om zelf uit te vliegen.

Tip: vind je zelf een jonge vogel op de grond? Vaak zijn de ouders gewoon in de buurt. Pak hem dus niet zomaar op. Bel ons gerust voor advies – zo krijgt het diertje de beste kans.

En ons mereltje? Dat ruilt de drukte van het pretpark voorlopig in voor een rustig plekje met alle tijd om groot te worden.

Beeldmateriaal: © Agnes Ludwig. Te gebruiken met naamsvermelding. 

Deel dit bericht!

YouTube
YouTube
Set Youtube Channel ID
LinkedIn
Share
Pinterest
Instagram

Meer actieverhalen

Help ons de dieren helpen!