Foto’s: Sander Paardekooper – Regio 15
Op het eilandje in de hofvijver zat een meeuw verstrikt in een plastic tasje. Hij was verzwakt en dat hadden andere meeuwen ook door. Zij bleven de verzwakte meeuw aanvallen. Maar… hoe konden we op het eiland komen om de meeuw van zijn plastic tas en van de vervelende andere meeuwen te verlossen? Gelukkig kwamen de duikers van de brandweer te hulp om de meeuw van het eiland te halen en aan ons over te leveren.
De duikers gingen het water in en hebben de meeuw gevangen en mee terug genomen naar de kant. Vrijwillige chauffeur Pascal nam de meeuw in ontvangst. De plastic zak zat klem om de nek van de meeuw. Pascal kon de zak terugdraaien en losknippen en de meeuw zo verlossen van de tas.
Helaas was de meeuw inderdaad verzwakt. Hij is naar de vogelopvang gebracht om aan te sterken en zal daarna weer worden losgelaten.
Bedankt, duikploeg van de Brandweer Haaglanden, voor jullie hulp voor de dieren!
En bedankt Regio 15, voor de fotoreportage. Meer foto’s en een video zijn te zien op de website van Regio 15.