Meeuw tussen de rotsblokken

20 november 2024

Op een frisse woensdagmiddag begin november maakte een voorbijganger melding van een meeuw die op het Noordelijk Havenhoofd in Scheveningen vast zou zitten aan visdraad.

Chauffeur Liam ging poolshoogte nemen: ‘De melder had doorgeven dat de vogel ‘ergens bij de rotsblokken’ zat. Geen hele precieze aanduiding, dus ik moest wel even zoeken. Uiteindelijk zag ik de meeuw inderdaad tussen de rotsblokken zitten. Via een ladder moest ik een aardig stukje naar beneden klimmen. Gelukkig kreeg ik hulp van een visser, die de naast de meeuw zat maar ‘m helemaal niet had gezien’.

De reddingsactie leverde Liam wel natte voeten op: ‘Helemaal droog heb ik het niet kunnen houden; ik moest toch een stukje de zee in. Daar lukte het me om de draad door te knippen. Vervolgens kon ik de meeuw uit het water halen en de draad om zijn pootjes verwijderen’.

‘Ter plekke heb ik de meeuw nagekeken; hij was behoorlijk fel en dat is meestal een goed teken. Hij bleek dan ook niks te mankeren en dus kon ik ‘m meteen weer loslaten. Zo zien we het natuurlijk het liefst!’

Beeldmateriaal; Dierenambulance Den Haag. Vrij te gebruiken.  

STEUN ONS: SHOP VOOR HET GOEDE DOEL!

Als je via onze site een bestelling of een boeking doet bij Mediamarkt, Bol, Coolblue, Thuisbezorgd, Belvilla, Expedia en heel veel andere shops, krijgen wij daar een beetje commissie voor. Het kost jou niets extra en zo help je ons. Dus ga je eten bestellen, een reis boeken of lekker shoppen, doe het via onze site! Klik op het plaatje ⤵️

Deel dit bericht!

YouTube
YouTube
Set Youtube Channel ID
LinkedIn
Share
Pinterest
Instagram

Meer actieverhalen

Help ons de dieren helpen!